Iš „Ryto“ piramidės žaidėjų sudaryta Lietuvos rinktinė nusileido Suomijai

A.Pliadžio nuotr.
A. Pliadžio nuotr.

Iš Vilniaus „Perlo“ ir Vilniaus „Ryto“ jaunimo sudaryta Lietuvos rinktinė sužaidė draugiškas rungtynes su Suomijos rinktine. Puikiai pirmąją rungtynių pusę sužaidę lietuviai, antroje rungtynių dalyje nerado priešnuodžių uraganiniam varžovų puolimui ir svečiuose 103:75 (21:26, 23:21, 7:31, 24:25) nusileido Suomijos krepšininkams.

Lietuviai rungtynes pradėjo išsiverždami į priekį (4:0), tačiau įpusėjus pirmajam ketvirčiui suomiams pavyko išlyginti rezultatą – 16:16. Sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidę Suomijos krepšininkai įgijo 5 taškų pranašumą – 21:26.

Antrojo ketvirčio pradžioje Margiris Normantas pelnė 5 taškus iš eilės ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį – 28:26. Aikštės šeimininkai atsakė spurtu (0:8), tačiau puikiai kamuoliu besidalinę lietuviai pelnė 6 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą – 34:34. Kėlinio pabaigoje kova vyko taškas į tašką, po pirmosios rungtynių dalies rezultatu 44:47 pirmavo Suomijos rinktinė.

Iki ilgosios pertraukos nesustabdomai rungtyniavo „Perlo“ krepšininkai – Marek Blaževič, kuris pelnė 15 taškų (5/6 met.) ir Karolis Giedraitis, pridėjęs 12 taškų.

Antroje rungtynių pusėje savąjį žaidimą atradę Suomijos krepšininkai spurtavo (2:29) ir įgijo triuškinantį pranašumą – 46:76. Trečiąjį ketvirtį lietuviai užbaigė neženkliai sumažindami deficitą – 51:78.

Paskutiniame ketvirtyje visus formalumus sutvarkę suomiai šventė pergalę rezultatu 75:103.

Lietuva: M. Blaževič 25 (9/10 met., 7 atk. kam., 25 naud. bal.), K. Giedraitis 12, E. Tubutis (5/7 met., 15 naud. bal.) ir M. Normantas po 11, S. Jarumbauskas 7 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 15 naud. bal.), D. Vilys 5, A. Pilauskas ir Ą. Tubelis po 2.

Suomija: T. Palmi ir A. Murphy po 14, F. Aidoo ir S.Huff po 11, A. Kanervo 10.